Історія школи
Судячи з документів ХVI ст. школа у Жидичині існувала ще на початку XVI ст. і була популярною серед волинського панства. Перша згадка про монастирську школу с. Жидичин пов'язана з постаттю Яна Жоравницького, сина шанованого на Волині шляхтича середньої руки, патріота свого народу, який вважав, що українцям слід триматися трьох сил: шаблі, книжки та єдності.
У XVIII ст. до Жидичина перемістилася Волинська духовна семінарія. При монастирі було відкрито загальноосвітню школу, в якій викладали російську, латинську, польську мови, арифметику, географію.
У1800 році при Жидичинському монастирі засновано школу для бідних. А в 1871 році відкрите однокласне народне училище.
1917 року відновила свою роботу у Жидичині двокласна школа.
20-30-ті роки ХХст. Початкова школа у Жидичині була українською. У 1921 році організовується Жидичинська армія Луцької повітової "Просвіти", яка приділяє багато уваги шкільництву. Поруч з початковою школою, у Жидичині в цей час функціонував притулок для дітей - сиріт та інвалідів.
30-40-ві роки ХХ ст. Новий уряд (радянська влада) зобов'язував усіх дітей шкільного віку ходити до школи. У 1944-1945 роках школа не працювала. Відновлено роботу було у 1946-1947 роках Жидичинська школа давала уже семирічну освіту, а у Кульчині згодом почала працювати вечірня школа.
50-ті роки. У післявоєнному Жидичині продовжувались політичні репресії. 10.04 1950 р. по причині депортації сім'ї зі школи вибули Чесюк Феофанія (7 кл.), Чесюк Надія (3 кл.), Чесюк Леонід(2 кл.). У школі створена комісія по підготовці до відзначення 70-річчя Сталіна Й.В. 24.08 1853 р. був призначений на посаду директора школи Куликівський М. Д., який пізніше працював деканом історичного факультету Волинського педінституту ім. Лесі Українки.
1 вересня 1953 р. Жидичинська семирічна школа була реорганізована у загальноосвітню.
27 червня 1956 р. був перший випуск Жидичинської середньої школи. Атестат отримали 26 випускників. Золотою медаллю був нагороджений Вінцюк Т. К.- нині доктор технічних наук, професор, завідувач відділом інституту кібернетики Національної Академії наук України.
1957р. директором школи став Киричук В.О.(нині - доктор історичних наук, працює і проживає у м. Києві)
60-ті роки. Випускникам 1960 р. разом з атестатом видавалось свідоцтво про присвоєння кваліфікації дівчатам - швеї легкого одягу, хлопцям - столяра - білодеревника. 1960-1961 рр. Почала працювати у Жидичині, крім денної, вечірня школа, загальне керівництво якою покладалось на Настенка Я. П. У серпні 1966 р . директором школи став Воронов О.Т., який працював на даній посаді до вересня 1979.
70- ті роки. У школі почали проводитись заняття з цивільної оборони. Було організовано виставку учнівських робіт до 100-річчя з дня народження Лесі Українки (демонструвалися експонати, написані творчі роботи). На 1 січня 1979 р. у школі навчалося 424 учні, з них 12 відмінників, 125 учнів навчалися на "4" і"5". Сумлінно працюють на освітянській ниві Боремчук Ф.Г., Боремчук Л.В., Вінічук Т.Й., Кухарчук С.І., Солтис М.І., Чигирин М.П., Знаменська Т.М., Онуфрійчук І.Є., Бондарук Н.Д., Шелестюк А.М., Новосад Л.Д., Савчук Н., Сілюк В.Г., Настечко Т.С., Домбровська М.А., Лаущенко Л,Г., Шмига Є.П, Носаль О.М., Хмелюк Г.С., Хмелюк О.Ф., Бабій П,Л., Голотюк С,О., Гапонюк А.Г. З вересня 1978 р. по вересень 2002 р. працювала на посаді заступника директора з навчально - виховної роботи Ковальчук О.Г.
80- ті роки. Учні школи брали участь в експедиції "Моя Батьківщина - СРСР". З серпня 1985 р. директором школи призначений Настечко Я.П. Велику роботу з відродження національно-культурних традицій у Жидичині проводить Заслужений вчитель України, Лауреат премії ім. А. Кримського Ковальчук О.Г. Під її керівництвом започатковується щорічне Свято рідної духовності "Берегиня" на престольне свято у Жидичині - 22 травня.
90-ті роки. 1 вересня 1990 року школа перейшла у новозбудоване приміщення. 11 лютого 1991 р. відкрито музей-кімнату "Берегиня". У школі проводиться велика дослідницько-краєзнавча робота. З серпня 1994 р. директором призначено Гонтаря С.Г.
2000- ні роки. У школі навчаються 400 учнів. Навчально - виховною роботою займаються 30 педагогів. Серед них - Заслужений вчитель України, вчитель - методист Ковальчук О.Г., вчителі - методисти Гонтар В.Г., Лаущенко Л.Г. Старші вчителі Гонтар С.Г., Майданець І.М., Вінцюк В.Р., Денисюк З.О., Рак О.О., Слободянюк С.І. Вчителі вищої категорії -10, вчителі І категорії - 14, ІІ категорії - 2, спеціалісти - 5. Школа є опорною в Ківерцівському районі з проблем краєзнавчої роботи та громадянського виховання учнів. Школа працює над вихованням всебічно розвиненої особистості, яка б поєднала у собі кращі риси українського менталітету та шанобливе ставлення до загальнолюдських цінностей.
Історія проекту
У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.
Наші користувачі
Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.